Έσωσε τον βαθμό στο τέλος το Γαλάτσι (1-1 με Ίωνες Αλίμου)

Αντιμέτωπος με την ήττα βρέθηκε σήμερα (23/10) το πρωί ο ΠΑΣ Γαλάτσι στο γήπεδο Αλίμου Β', όμως στο τέλος κατάφερε να την αποτρέψει και να αποσπάσει τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) από τους Ίωνες.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα χάρη σε αυτογκόλ του Αλ. Ραπάι (1-0), όμως ο Βογατσάς λύτρωσε την ομάδα του με το γκολ που πέτυχε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων για το τελικό 1-1.

Διαιτητές: Θωμόγλου, Μπαακούλας-Χατζηδάκης

ΙΩΝΕΣ ΑΛΙΜΟΥ (Κώστας Ζαλάβρας): Τζιβελέκης, Μαράκης, Γκέζος, Νικήτας Ευγενίδης, Δημόπουλος, Αθανασίου (60' Κ.Ν. Γαλάνης), Σαρρηασλάνογλου (84' Γ. Γαλάνης), Ψαρράς (92' Οικονόμου), Δημητρακόπουλος (60' Λαζάρου), Ντογκάνι

ΓΑΛΑΤΣΙ (Γιάννης Μητρούσης): Θεοφανίδης, Θωμάι, Χ. Ραπάι, Παπανίκας (48' Βογατσάς), Δουδουμόπουλος (60' Βούλγαρης), Αρναρέλλης, Θεοδωρακάτος, Μανέτας, Χρηστίδης (55' Μπουλλάρι), Χατζηπαναγιώτης, Αλ. Ραπάι.