Παλικαρίσιο βαθμό η Τερψιθέα, «σκόνταψε» η «Μπάρτσα» (1-1)

Πάλεψε με όλες τις δυνάμεις της η Τερψιθέα στο Καλαμάκι και απέσπασε έναν πολύτιμο βαθμό από τον Άγιο Δημήτριο, αναγκάζοντάς τον στο ισόπαλο 1-1.

Με αυτό το αποτέλεσμα, η «Μπάρτσα» έχασε έδαφος στην προσπάθειά της για άνοδο μέσα από τον 2ο όμιλο της Β' ΕΠΣΑ. Το ματς ξεκίνησε ιδανικά για τους γηπεδούχους, οι οποίοι πήραν το προβάδισμα μόλις στο 5ο λεπτό με ωραίο πλασέ του Ερμάλ (1-0), όμως στο 74ο λεπτό ήρθε η ισοφάριση από τους φιλοξενούμενους, με τον Τριάντη να παίρνει το «ριμπάουντ» μετά από απόκρουση του Μανώλη και με κοντινό πλασέ να γράφουν το 1-1, που έμελλε να μείνει μέχρι τέλους.

Διαιτητές: Χριστοδούλου, Νάτσιος-Παπαγιαννάκης

ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Κώστας Αρζένης): Μανώλης, Καφετζής (77' Συκαράς), Χιώτης, Πλάκας, Βλάμης, Λεβέντης, Αρώνης, Καρακασίνας, Γαβαλάς (72' Ρίζος), Κούτρος (46' Κατσικάνταης), Ερμάλ

ΤΕΡΨΙΘΕΑ (Μάκης Μπαλαγιάννης): Γκουλής, Κολτσίδας, Ντεντόπουλος, Γραμματικόπουλος, Ρήγας, Θερτσάι (31' Κοτσογιαννίδης), Λυσάνδρου (80' Λιάσκος), Τσιρόπουλος, Τριάντης, Μπάι (46' Πορής), Ζιονέα (46' Πετράτος).