Βαθμό ο Άρης Χολαργού στο Γουδή, 1-1 με Αστέρα Ζωγράφου

Άλλον έναν πολύτιμο βαθμό πρόσθεσε στη συγκομιδή του ο νεανικός Αρης Χολαργού, αποδεικνύοντας για ακόμη μία φορά πως είναι ικανός για θετικά αποτελέσματα ανεξαρτήτως έδρας ή αντιπάλου.

Η ομάδα του Ν. Λιβαθινού απέσπασε ισοπαλία με σκορ 1-1 στο γήπεδο του Γουδή από τον Αστέρα Ζωγράφου, που στο δεύτερο ημίχρονο πίεση για την ανατροπή αλλά δεν μπόρεσε την πετύχει. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 41ο λεπτό με πλασέ του Γκενάκου, εκμεταλλευόμενοι λάθος στην αντίπαλη άμυνα (0-1), με τον Κούρρα να ισοφαρίζει στο 58' με σουτ (1-1). Στο 73' η μπάλα σταμάτησε σε δοκάρι από το σουτ που επιχείρησε ο Τζίγκος.

Διαιτητές: Κελεκίδης, Κοκκίνης-Προσδρομιάδης

ΑΣΤΕΡΑΣ ΖΩΓΡ. (Θανάσης Ζαμπούρας): Σαμοΐλης, Ρουπακιάς, Δρακάς, Τούντας (55' Λιόλιος), Πάντος, Καρακάσης, Κούρρα, Τσάκαλος, Καραμάνος (69' Βραχίμη), Τζοβάρας, Τζίγκος

ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (Νίκος Λιβαθινός): Κουλλόλι, Κεφαλάς, Φεϊζίδης, Καλαβρυτινός, Κασνέτση, Βλάχος, Σταμπουλής (86' Παντελής), Παπαπαναγιώτου (77' Τόμα), Γκενάκος, Ξύδης, Φλορέντζου (57' Καραμουσλής).