Τα κατάφερε με Αχαρναϊκό ο Σαρωνικός Αναβύσσου (1-0)

Ήθελε ένα νικηφόρο αποτέλεσμα για να βελτιώσει τη συγκομιδή του στη διαδικασία των πλέι άουτ κατά δύο βαθμούς και τα κατάφερε!

Ο Σαρωνικός επικράτησε με 1-0 του Αχαρναϊκού σε εξ αναβολής παιχνίδι για την 22η αγωνιστική του 1ου ομίλου στην Α' ΕΠΣΑΝΑ και θα ξεκινήσει στη δεύτερη φάση με 11 βαθμούς συγκομιδή και από τη δεύτερη θέση. Το γκολ της νίκης σημείωσε ο Χαντάντ με πλασέ στο 25ο λεπτό, ενώ οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι. Οι φιλοξενούμενοι στο 55ο λεπτό σε σουτ του Σπυρίδη και οι γηπεδούχοι στο 80' σε σουτ του Κοντιζά.

Διαιτητές: Δραγάτης, Κάλλης-Κουλοχέρης

ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΑΝΑΒ. (Γιώργος Παπαϊωάννου): Τόλα, Βασιλείου, Λογοθέτης, Λίτσης, Μπελέρης, Κοντιζάς, Κακαράς, Καραγιάννης, Χαντάντ (82' Κλεό), Καλτσάς (80' Κλέιντι), Χασάν (70' Έλενας)

ΑΧΑΡΝΑΪΚΟΣ (Τάκης Χριστόπουλος): Μυλωνάς, Καρδάσης (46' Λένγκα), Βασιλόπουλος (70' Μαρκοπουλιώτης), Αμπάρα, Νίκας, Μανάλης, Στραβομύτης (70' Αδαμόπουλος), Καριατλής, Μπαστάνης, Τσιμπουρλάς (46' Αθανασόπουλος), Σπυρίδης.