Δυνατός ο Κεραυνός Κερατέας, 2-0 τον Παλληνιακό

Σε καλή μέρα βρέθηκε χθες (17/9) ο Κεραυνός Κερατέας και έφτασε στη νίκη με 2-0 απέναντι στον Παλληνιακό, στην πρεμιέρα του Πρωταθλήματος της Α' ΕΠΣΑΝΑ.

Η ομάδα του Λ. Καραδήμου είχε καλή παρουσία και αρκετές ευκαιρίες απέναντι σε ένα καλοδουλεμένο σύνολο.

Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα στο 18ο λεπτό χάρη σε γκολ του Παπασπύρου με σουτ (1-0), ενώ στο 51' ο Σαχσανίδης διαμόρφωσε το τελικό 2-0, σκοράροντας με κοντρόλ και βολ πλανέ. Λίγα λεπτά νωρίτερα ο Μπουγιούκος είχε «σημαδέψει» δοκάρι με εκτέλεση φάουλ.

Διαιτητές: Ανδρ. Βλάχος, Σπυρόπουλος-Κάλλης

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ (Λουκάς Καραδήμος): Καλογερόπουλος, Κοκκινάκης, Τζαβάρας, Ντόβας, Μπουγιούκος, Βαγγέλη, Τραγουστής (81' Κρητικός), Παπασπύρος (87' Δαρδαμάνης), Σούλτσε (65' Σαχσανίδης), Καπαματζιάν (46' Πασκάλ), Πιέτρι

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ (Γιώργος Παρασκευαΐδης): Πάντος, Καραμπιέτ, Κοντογιάννης, Ελ Γκαμάλ, Αργυρίου, Δημογιάννης, Κούσης, Βιδάλης (82' Κολοβός), Κυριόπουλος, Παναγιώτου (70' Ρίζος), Μαρμούτας (56' Λουκόπουλος).