Εντυπωσιάζει ο Άρης Βούλας, πέρασε κι απ' το Λαύριο (0-1)

Από το καλό στο καλύτερο οδεύει ο Άρης Βούλας και διατηρεί σε ανοδική τροχιά στο Πρωτάθλημα της Α' ΕΠΣΑΝΑ.

Η ομάδα του Χρ. Τάσση πέρασε νικηφόρα και από το γήπεδο «Π. Βογιατζής» του Λαυρίου, όπου επικράτησε με 1-0 απέναντι στον Παλλαυρεωτικό για την 6η αγωνιστική. Το γκολ της νίκης πέτυχε στο 60ο λεπτό ο Γιαννουλάκης με σουτ από θέση εκτός περιοχής (0-1), ενώ δέκα λεπτά μετά (70') ο Γιαννής είχε δοκάρι με κεφαλιά μετά από σέντρα του Αλικά, χάνοντας την ευκαιρία να διευρύνει το προβάδισμα των κιτρινόμαυρων.

Διαιτητές: Ζαχαρόπουλος, Ξουρίδας-Βλαχόπουλος

ΠΑΛΛΑΥΡΕΩΤΙΚΟΣ (Γιώργος Δημητρόπουλος): Κόλλιας, Χουσεΐν (11' λ.τρ. Φετολλάρι), Κωτσαλάς (46' Μητσόπουλος), Μεγαλοοικονόμου, Παληγεώργος, Ζυγούρης, Μωραΐτης, Μπεργιάννης (46' Ταμπάκης), Πιτσικάλης (46' Κουκουνασούλης), Δούμας, Μαυροθαλασσίτης (54' Πρέντι)

ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ (Χρήστος Τάσσης): Γκόλφης, Γκιούρα (46' Νεστερένκο), Αλικά, Γιαννουλάκης, Μαούνης, Λίτσι (46' Φαμέλης), Τσαγκάρης, Στακάι, Γιαννής (87' Γούμενος), Γεωργίου, Σελμανάι (46' Νιούμαν (92' Πετράτος).