Αήττητος Σπάτων: Κάποιοι σιωπούν, αλλά εμείς δεν κρυβόμαστε (vid)

Σε κορύφωση των διαμαρτυριών τους προχώρησαν οι άνθρωποι του Αήττητου Σπάτων αναφορικά με τις διαιτητικές αποφάσεις στο παιχνίδι με τον Θησέα Ν. Μάκρης το απόγευμα του Σαββάτου (11/11).

Οι πράσινοι δημοσίευσαν ανακοίνωση για τα όσα συνέβησαν στο γήπεδο της Αγ. Μαρίνας, συνοδεύοντάς τη με σχετικό βίντεο, στο οποίο φαίνονται όλες οι επίμαχες φάσεις όπου εκτιμούν πως ο διαιτητής Κατσίνης μερολήπτησε εις βάρος της ομάδας τους. Παρακάτω μπορείτε να διιαβάσετε την ανακοίνωση και να δείτε το σχετικό βίντεο: «Η ομάδα μας στο γήπεδο της Αγίας Μαρίνας δεν κατάφερε να πάρει κανένα βαθμό ηττήθηκε με 3-2 από την ομάδα του Θησέα αν και είχε προηγηθεί στο 79' με 0-2. Ο αγώνας στιγματίστηκε στο 46' όπου ο διαιτητής της αναμέτρησης Κατσίνης είδε παράβαση στο διώξιμο της μπάλας από τον Τσουχλαράκη και καταλόγισε πέναλτι στην αν μη τι άλλο θεαματική βουτιά (έχασε λίγο τον βηματισμό του όπως θα δείτε και στο βίντεο μέχρι να αποφασίσει με ποιο τρόπο θα πέσει) η μπάλα φεύγει μπροστά εκεί που διώχνει ο αμυνόμενος και δεν συνεχίζει στην κατεύθυνση του επιτιθέμενου για να υποθέσουμε ότι τον βρήκε. (Γελάει ο κόσμος πραγματικά) ακούσαμε βέβαια και τους ειδικούς οι οποίοι μας είπαν πως ο αμυνόμενος δεν είχε πρόθεση να παίξει την μπάλα γι' αυτό και ο διαιτητής υπέδειξε την δεύτερη κίτρινη... Ασχολίαστο! Η ομάδα έδωσε αρκετές μάχες για ένα ημίχρονο με παίχτη λιγότερο και με κόντρα αέρα αλλά δυστυχώς δεν κατάφερε να πάρει κάτι θετικό. Στο 92' θα θέλαμε να μας πείτε ειλικρινά όπως φαίνεται και στο βίντεο αν ο αμυνόμενος του Θησέα είχε πρόθεση να παίξει την μπάλα όταν ο Νταής πηδάει για να πάρει την κεφαλιά μέσα στην μεγάλη περιοχή και αν είναι παράβαση πέναλτι και τι κάρτα είναι; Εννοείται ότι δεν έδωσε τίποτα. Στο τέλος κλείνοντας αυτό το παιχνίδι παρωδία γιατί η ομάδα έχει Ιστορία λέγεται ΑΗΤΤΗΤΟΣ και επιβάλλεται να προχωρήσει παρακάτω, δείτε στο τέλος του βίντεο στους πανηγυρισμούς της γηπεδούχου ομάδος η οποία έβαλε το νικητήριο γκολ στο 96' με τέσσερα λεπτά καθυστέρηση δηλωμένα από την διαιτητή και χωρίς επιπλέον καθυστερήσεις, αυτό το Άγιο παιδί (τερματοφύλακας που έκανε τα επεισόδια) στο κέντρο του γηπέδου και κοιτάζοντας τους ποδοσφαιριστές της ομάδος μας τι άσεμνες χειρονομίες κάνει. Προχωράμε γιατί δεν υπάρχει σωτηρία από πουθενά. Κάποιοι σωπούν εμείς έχουμε μάθει να λέμε αλήθειες και δεν κρυβόμαστε πίσω από κανένα δάκτυλο».