Πολύτιμη νίκη ο ΑΣ Ποντίων, 1-0 τον Ερμή Κορυδαλλού

Στις λεπτομέρειες ο ΑΣ Ποντίων έκαμψε με 1-0 τον αξιόμαχο Ερμή Κορυδαλλού και επανήλθε στις νίκες, κατακτώντας ένα σημαντικό «τρίποντο» για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Ο αγώνας καθυστέρησε να ξεκινήσει για σχεδόν 40 λεπτά, διότι διαπιστώθηκε η έλλειψη απινιδωτή στο γήπεδο, με αποτέλεσμα ο διαιτητής της συνάντησης να περιμένει μέχρι να φέρουν οι γηπεδούχοι στον περιβάλλοντα χώρου του γηπέδου.

Το γκολ που έκρινε το ματς πέτυχε στο 16' ο Αϊβαλιώτης.

Διαιτήτευσε ο Μπαλαχούτης.

ΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ: Μπαλτάς, Τόλι (71’ Τόγιας), Κάντζιος, Γκαϊδόγιαννης, Νησίριος, Παπαδόπουλος, Λιάσκος (60’ Μεμέτης), Σοφούλης, Ταλαμπέκος, Μελεμένης, Αϊβαλιώτης.

ΕΡΜΗΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ: Κελεμίδης, Γραμματόπουλος (60’ Καραμάνης), Ράμος (83’ Κατσαράς), Παπαθανασάκης, Λαζάκης, Βιδάλης, Τζανιδάκης (60’ Κιούκου), Γιαννόπουλος (84’ Φρυγανιώτης), Καστρίτης (60’ Αθανασακόπουλος), Μούτσας, Μπεκάκος