Σταθερά ανοδικά ο Παναιγιάλειος, 2-0 την ΑΕΡ Αφάντου

Έχει πατήσει... γκάζι ο Παναιγιάλειος και οδεύει από τη μία νίκη στην άλλη στο Πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής!

Η ομάδα του Ν. Μανούρα επικράτησε με 2-0 της ΑΕΡ Αφάντου και βρίσκεται, πλέον, μόνος στην τέταρτη θέση της κατάταξης στον 3ο όμιλο.

Στο 25ο λεπτό ο Κραγιόπουλος άνοιξε το σκορ με σουτ από θέση εκτός περιοχής (1-0), ενώ στο 71' ο Φωκαΐδης ολοκλήρωσε προσωπική ενέργεια και με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-0. Ενδιαμέσως, στο 65ο λεπτό, ο Κοντοχρήστος είχε δοκάρι με εκτέλεση φάουλ.

Διαιτητές: Τσαμούρης, Καραμπέτσος-Μπουρίκας (Μεσσηνίας)

ΠΑΝΑΙΓΙΑΛΕΙΟΣ (Νίκος Μανούρας): Παπαδόπουλος, Σανδραβέλης, Λουκάς (64' Τρέσα), Μωραΐτης, Κυριακίδης, Μαυρόπουλος, Φωκαΐδης (76' Βασίλτσης), Κραγιόπουλος (90' Τσεκούρας), Μακρής, Γκίκα (90' Θεοφανόπουλος), Κοντοχρήστος.

ΑΕΡ ΑΦΑΝΤΟΥ (Δημήτρης Χρυσόπουλος): Σταματέλλος, Τσαβαρής, Κουτσιανικούλης (74' Κιοστόγλου), Ζέλεφ, Σουλάι, Κεσσίδης, Φερεντίνος, Λεσάι (46' Παναγιωτίδης), Λαθούρης, Αντωνίου (46' Αποστολίδης), Γκέτσι.