Δόξα Βύρωνος-Αστέρας Ζωγράφου: Όσα αναφέρει ο διαιτητής Καπίρης στο φύλλο αγώνος

Επεισοδιακό φινάλε είχε το ντέρμπι του 1ου ομίλου της Β' ΕΠΣΑ μεταξύ Δόξας Βύρωνος και Αστέρα Ζωγράφου (1-1).

Το γκολ της ισοφάρισης από τον Τζοβάρα διαδέχθηκαν οι έντονες διαμαρτυρίες από πλευράς γηπεδούχων, αλλά και οι προσπάθειες φίλων των κυανόλευκων να σπάσουν την πόρτα και να εισβάλουν στον αγωνιστικό χώρο, όπως αναφέρει στο φύλλο αγώνος ο διαιτητής Καπίρης. Αναλυτικά, όσα σημειώνει σχετικά με την ολιγόλεπτη διακοπή, αλλά και με την αποβολή του ποδοσφαιριστή Τσοχαντάρη των φιλοξενούμενων:

«Στο 88ο λεπτό του αγώνα απέβαλα με απευθείας κόκκινη κάρτα τον ποδοσφαιριστή της φιλοξενούμενης ομάδας κ. Τσοχαντάρη για εξύβριση προς εμένα. Συγκεκριμένα φώναξε 'αντε γ....ου ρε μ....α σήμερα'. Στο 93ο λεπτό του αγώνα, μετά από επίτευξη τέρματος της φιλοξενούμενης ομάδας, υπήρξε έντονη διαμαρτυρία των παικτών της γηπεδούχου ομάδας προς τον β' βοηθό διαιτητή και παράλληλα κάποιοι φίλαθλοι της γηπεδούχου ομάδας προσπάθησαν να σπάσουν την πόρτα της κερκίδας ώστε να εισέλθουν στον αγωνιστικό χώρο. Κατόπιν αυτού διέκοψα το παιχνίδι και κατευθύνθηκα με τους βοηθούς διαιτητές και τους παρατηρητές αγώνα στα αποδυτήρια όπου παραμείναμε για 3 λεπτά και καλέσαμε την αστυνομία. Εφόσον δεν δημιούργήθηκε πρόβλημα και οι φίλαθλοι δεν κατάφεραν να εισβάλουν στον αγωνιστικό χώρο σπάζοντας την πόρτα, βγήκαμε ξανά στον αγωνιστικό χώρο και συνεχίστηκε το παιχνίδι μέχρι τη λήξη του χωρίς κάποιο πρόβλημα. Μετά τη λήξη του αγώνα ενημερώθηκα ότι ο τραυματίας παίκτης της γηπεδούχου ομάδας κ. Φυρίγος μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο με δικό του όχημα για ράμματα. Για οτιδήποτε άλλο μετά την υπογραφή και κλείσιμο του φύλλου αγώνος θα ακολουθήσει συμπληρωματική έκθεση».