Με ανατροπή τα Μελίσσια, 3-1 τον Αττικό

Τα βρήκαν.. σκούρα τα Μελίσσια κόντρα στον φιλόδοξο και ενισχυμένο Αττικό, όμως στο τέλος κατάφεραν να αποτρέψουν την έκπληξη και να πάρουν την πρόκριση στην τέταρτη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΑ.

Οι πράσινοι επιβλήθηκαν με 3-1, χάρη σε ανατροπή που πέτυχαν στο δεύτερο ημίχρονο απέναντι σε μία ομάδα που αγωνίζεται δύο κατηγορίες χαμηλότερα και το πάλεψε με όλες τις δυνάμεις της. Στο 30ο λεπτό ο Γεωργαντής εκτέλεσε εύστοχα πέναλτι για το 0-1, όμως με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ήρθαν τα... πάνω κάτω! Στο 47ο λεπτό ο Καραγιάννης ισοφάρισε με πλασέ και δύο λεπτά μετά ο Παπαχρήστος έκανε το 2-1 με δυνατό σουτ. Το τελικό 3-1 διαμόρφωσε από την άσπρη βούλα ο Παπαχρήστος στο 78ο λεπτό, πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό γκολ. Τα Μελίσσια ολοκλήρωσαν το ματς με δέκα παίκτες, λόγω τραυματισμού του Τιμολέοντος στο 83ο λεπτό και ενώ είχαν πραγματοποιηθεί όλες οι αλλαγές

Διαιτητές: Χριστοδούλου, Συνεφιάς-Κάρνης

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Αλέξης Μαντζούνης): Πυρένης, Καραμπίνης, Τιμολέων, Τούντας, Πολυδωρόπουλος, Π. Καλημέρης (65' Μάρκου), Κούκουρας (46' Παπαχρήστος), Μακρυπίδης (70' Μουράτ), Κοβός (46' Καραγιάννης), Δ. Φάκης (46' Μαράνος), Α. Καλημέρης

ΑΤΤΙΚΟΣ (Αυγέρης Πάσχος): Μπακαδρίτσος, Ντζέλιας, Καργιώτης, Ορφανού, Γερακάρης, Ντάργουις (60' Πέτρου), Χέλμης (70' Βόγκας), Κοντόπουλος (55' Φίλης), Δουληγέρης, Πλεξίδας (70' Μπάρλος), Γεωργαντής (70' Παππάς).